Jaki program do tworzenia grafiki i obrazów? Zestawienie najlepszych darmowych i płatnych opcji. Program do tworzenia ofert graficznych.

Jaki program do tworzenia grafiki i obrazów? Zestawienie najlepszych darmowych i płatnych opcji. Program do tworzenia ofert graficznych.

Udostępnij:

Tworzenie grafiki internetowej jest czymś, co może przynieść korzyści wielu osobom. Jest to doskonały sposób na przyszłą karierę dla osób, które mają do tego rękę, ale także źródło oszczędności. Prowadząc mały biznes można bowiem postarać się samemu zapewnić proste grafiki do jego wizerunku w sieci.

Podstawowym pytaniem przed rozpoczęciem nauki tworzenia grafiki jest: jaki program do tworzenia grafiki wybrać?

Najlepsze darmowe programy do tworzenia grafiki

Jeśli nie mamy pewności czy grafika okaże się naszą pasją, albo najzwyczajniej w świecie nasz budżet nie pozwala na zakup licencji profesjonalnego programu, możemy pokusić się o darmowe rozwiązania. Bez większego trudu znajdziemy w sieci legalne oprogramowanie pozwalające tworzyć grafikę bez żadnych opłat.

Canva

Co prawda nie można tego nazwać do końca “programem do tworzenia grafiki”. Canva jest bowiem platformą online pozwalającą bezpłatnie tworzyć różnego rodzaju projekty w oparciu o szablony. W Canvie powstało więcej widzianych przez Was grafik promocyjnych niż bylibyście w stanie sobie wyobrazić.

Z oprogramowania korzystają ponad 2 miliony użytkowników indywidualnych oraz ponad 200 tysięcy firm.

Paint.NET

Stworzony pod czujnym okiem Microsoftu Paint.NET jest świetnym programem umożliwiającym obróbkę grafiki na wysokim poziomie. W przeciwieństwie do dobrze znanego wszystkim MS Paint ta aplikacja pozwoli na pracę na warstwach czy wykorzystanie gradientu.

Oprogramowanie napisane w C# jest bardzo intuicyjne i proste w obsłudze ze względu na to, że jego interfejs został opracowany na podobieństwo większości programów od Microsoftu.

GIMP

Jeśli potrzebujesz “czegoś więcej” za darmo to potrzebujesz GIMPa. Jest to obecnie jedno z najpopularniejszych darmowych narzędzi do projektowania i edycji obrazów. Prosty w obsłudze program pozwoli wykadrować fotografię, zwiększyć kontrast, albo dodać ciekawy efekt dzięki dostępnym filtrom. Jednak są to czynności, które umożliwi nawet prosta aplikacja na Androida.

GIMP sam w sobie posiada wiele ciekawych funkcji (na przykład podstawowych dla prawdziwego grafika warstw i masek), a jego mocą napędową mogą być darmowe skrypty i wtyczki, których znajdziemy masę w internecie.

GIMP jest wspaniałym narzędziem, od którego zaczynać powinien początkujący grafik oraz dobrym programem do nauki podstawowych zagadnień przed przesiadką na Photoshopa.

Płatne programy do tworzenia grafiki

Jeśli Twój portfel jest nieco bardziej zasobny, a Ty chcesz tworzyć projekty graficzne na profesjonalnym poziomie, warto pozwolić sobie na zakup licencji profesjonalnego oprogramowania. W tej chwili na rynku dominują dwa programy graficzne.

CorelDRAW Graphics Suite

Jest to w zasadzie nie tyle pojedynczy program co cały pakiet oprogramowania powiązanego stricte z projektowaniem graficznym. Jego podstawowym narzędziem jest CorelDRAW czyli aplikacja do tworzenia grafiki wektorowej używana przez wielu profesjonalistów. Bardzo przydatny w pracy grafika jest również Photo-Paint pozwalający na zaawansowaną edycję grafiki rastrowej. Oprócz nich w pakiecie znajdziemy aplikacje powiązanymi z tworzeniem stron czy narzędzie do zarządzania czcionkami

Cena pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2020 to 3199 złotych przy zakupie dożywotniej licencji, bądź 1600 złotych dla rocznej subskrypcji.

Adobe Photoshop CC oraz Ilustrator CC

Słowo “photoshop” niezmiennie kojarzy się z edycją grafiki. I to nie bez powodu. Oprogramowanie od Adobe pozwala na tworzenie i obróbkę grafiki rastrowej na najwyższym możliwym poziomie. Do Photoshopa warto dołączyć program Illustrator CC, dzięki któremu możemy tworzyć profesjonalną grafikę wektorową. Oba narzędzia operują na tych samych formatach plików, dzięki czemu łączenie grafiki rastrowej i wektorowej jest wyjątkowo łatwe i przyjemne (zwłaszcza jeśli korzystamy także z Adobe Bridge).

Cena subskrypcji licencji programów Adobe Photoshop oraz Adobe Illustrator dla osób indywidualnych to 24,59€ miesięcznie za każdy. Alternatywą jest subskrypcja całego oprogramowania Creative Cloud (20 aplikacji, między innymi: Photoshop, Illustrator, InDesign, Premiere Pro) w cenie 61,49€ za miesiąc.

[Ocen: 3 Średnia: 5]
Podatek od darowizny - darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku? Zgłoszenie darowizny. Zgłoszenie darowizny do US.

Podatek od darowizny – darowizna od rodziców – czy jest zwolniona z podatku? Zgłoszenie darowizny. Zgłoszenie darowizny do US.

22 czerwca 2020

Rodzice często decydują się wesprzeć swoje dzieci, a szczególnie często w sytuacji, gdy są to młode osoby na studiach. Takie wsparcie…

Czytaj więcej
Likwidacja działalności gospodarczej. Zamknięcie jednoosobowej działalności gospodarczej. Zamknięcie działalności a środki trwałe. Jak zamknąć i zlikwidować firmę jednoosobową?

Likwidacja działalności gospodarczej. Zamknięcie jednoosobowej działalności gospodarczej. Zamknięcie działalności a środki trwałe. Jak zamknąć i zlikwidować firmę jednoosobową?

26 maja 2020

Niekiedy bywa tak, że nawet dobrze prosperująca działalność przestaje przynosić zyski. Wtedy najlepszym rozwiązaniem może się okazać likwidacja firmy. Jak…

Czytaj więcej
Jak znaleźć dobrego doradcę kredytowego i finansowego? Na co zwracać uwagę? Kim jest niezależny doradca finansowy i kredytowy?

Jak znaleźć dobrego doradcę kredytowego i finansowego? Na co zwracać uwagę? Kim jest niezależny doradca finansowy i kredytowy?

12 maja 2020

Dobór odpowiedniego doradcy kredytowego bądź finansowego jest bardzo ważny dla każdego, kto przymierza się do zaciągnięcia dużego zadłużenia finansowego, np.…

Czytaj więcej